XIII edycja Zlotu Czarownic tym razem odbyła się w świetlicy wiejskiej w Tarnowie Grodkowskim.

Tradycyjnie czarodziejki i czarownice z gminy Grodków spotkały się wspólnie po to, aby aktywnie spędzić wolny czas i snuć plany na cały rok. Tegoroczny zlot zorganizowały panie z Gminnej Rady Kobiet Wsi Gola Grodkowska i Bąków. Przygotowania do organizacji balu trwały nawet rok.

- Jak się kończy jeden bal, to już myślimy, w jakim stroju udamy się na następną zabawę. Strój, który sami szyjemy powstaje według naszej kreatywności i twórczości. Co roku zamawiamy nowe sukienki i ozdoby, a do tego dochodzi jeszcze wystrój sali, jak i budynku – podkreśla Weronika Kubieniec, z Goli Grodkowskiej. – Pojawiają się czarne balony, pająki, znicze i pochodnie. Do tego specjalne potrawy swojskie i nalewki „wiedźmówki”. Oczywiście nie brakuje mioteł, na których czarownice mogą odlecieć. Wszystko po to, by bawić się w mrocznym klimacie do białego rana.

Nowe wiedźmy musiały złożyć ślubowanie obiecując, że będą uczynne na rzecz wsi i obecne na kolejnych zlotach, po czym odebrały pamiątkowe dyplomy.

W imprezie uczestniczyło 110 osób, które reprezentowały 18 kół z rady kobiet gminy Grodków. Wstęp na nią mieli tylko nieliczni panowie.

Na miejsce kolejnego balu wybrano tym razem Jeszkotle.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: