Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

70 lat nto i Radia Opole. Korfantów to gmina pełna pasjonatów, a przy tym niezwykle malownicza

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
W poniedziałek byliśmy w Korfantowie.
W poniedziałek byliśmy w Korfantowie.
W poniedziałek w ramach obchodów 70-lecia Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole gościliśmy przez cały dzień w gminie Korfantów. Poznaliśmy masę ciekawych ludzi, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu tworzą gminę przyjazną dla życia.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy z burmistrzem Korfantowa Januszem Wójcikiem, który opowiedział nam, że gmina Korfantów to tygiel kulturowy, w którym w jednym miejscu łączą się różne kultury i narodowości.

- I bez względu na pochodzenie potrafimy z sobą współpracować, tworząc gminę przyjazną do życia. Czujemy także, że to nasz wyjątkowy charakter, że mieszkają u nas rdzenni mieszkańcy, osoby przesiedlone ze Wschodu i górale - tłumaczy burmistrz Korfantowa.

Jednocześnie przyznał, że jego ojciec pochodzi z Kresów Wschodnich, a matka Ślązaczka z Tarnowskich Gór, mając pochodzenie niemieckie. Z kolei pradziadek burmistrza pochodził ze Szwecji.

Następnie w naszym plenerowym studiu gościliśmy Wojciecha Machelskiego, prezesa Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, który jest w trakcie budowy Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych.

Inwestycja warta 35 mln zł wpłynie na komfort leczenia pacjentów, którzy dziś leżą w wieloosobowych salach bez węzłów sanitarnych.

Pozwoli to także na zmianę lokalizacji oddziału chirurgii ortopedycznej z budynku zamku oraz wyeliminuje konieczność transportu pacjentów po zabiegach operacyjnych – budowany jest bowiem pawilon w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego. Oddanie do użytku nowej części Opolskiego Centrum Rehabilitacji planowane jest na początek przyszłego roku.

Prawdziwą ucztą dla podniebienia była wizyta pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które specjalnie na nasz przyjaźń przygotowały śniadanie i obiad. Jednak prawdziwą ciekawostką była degustacja dżemiku hrabiego, który wpisany jest jako produkt lokalny Korfantowa.

- To prawdziwy smak Puszyny, czyli dżem o smaku dyniowo-pomarańczowym. To jednak nie jedyny lokalny produkt regionu. Naszą specjalnością są także pierogi z pstrągiem. Wszystko pochodzi od lokalnych producentów - podkreśla Danuta Rzepska, przewodnicząca KGW „Włodarzanki”.

Na koniec Urszula Gładysz z dworku „Przydroże Wielkie” zachęciła mieszkańców do odwiedzin tamtejszego mini zoo, w którym mieszkają m.in. koniec, osły czy dwa wielbłądy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 70 lat nto i Radia Opole. Korfantów to gmina pełna pasjonatów, a przy tym niezwykle malownicza - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto