Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bioagra w Nysie dezynfekuje powietrze w swoim zakładzie. To kolejny sposób na koronawirusa

Fabian Miszkiel
Fabian Miszkiel
Bioagra w Nysie dezynfekuje powietrze w swoim zakładzie. To kolejny sposób na koronawirusa
Bioagra w Nysie dezynfekuje powietrze w swoim zakładzie. To kolejny sposób na koronawirusa fot. mat. prasowe
Dezynfekcja powietrza w zakładzie produkcji bioetanolu w „Bioagra” w Goświnowicach. To kolejny sposób przedsiębiorstwa na zapewnienie bezpieczeństwa jego pracownikom. Niedawno na jego terenie został zainstalowany system, który odkaża powietrze krążące w pomieszczeniach, w których pracują zatrudnieni w goświnowickiej „Bioagrze”.

Laboratorium chemiczne i zbożowe, pomieszczenia, gdzie pracują logistycy i magazynierzy oraz sterownia zakładu i biura. W tym miejsca spółka Bioagra prowadzi dodatkową dezynfekcję pod kątem koronawirusa w swoim zakładzie w Goświnowicach. Przedsiębiorstwo zainstalowało na swoim terenie urządzenia do odkażania powietrza.

W tej chwili dezynfekujemy non stop powietrze we wszystkich miejscach, gdzie stale przebywają pracownicy i tam gdzie kontaktują się z osobami spoza firmy. Zastosowaliśmy profesjonalne sterylizatory, które cały czas bezpiecznie oczyszczają powietrze z potencjalnych wirusów wykorzystując do tego promieniowanie UV-C. Urządzenia są atestowane przez Państwowy Zakład Higieny - mówi Mirosław Obarski, rzecznik prasowy spółki „Bioagra”.

Tak Bioagra dezynfekuje powietrze w zakładzie w Goświnowicach

W zakładzie w Goświnowicach urządzeń do dezynfekcji powietrza działa dziesięć. Przeszły one również badania w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Taka aparatura jest stosowana m.in. w prywatnych i publicznych szpitalach, przychodniach zdrowia i gabinetach lekarskich, a także w wielu punktach handlowych na terenie kraju.

Bioagra podjęła decyzję o zwiększeniu ochrony pracowników i dezynfekowaniu powietrza non stop, kiedy amerykańska agencja rządowa CDC (Centers for Disease Control and Prevention, odpowiednik Głównego Inspektoratu Sanitarnego) uwzględniła ryzyko transmisji koronawirusa drogą powietrzną. Dotyczy to mikroskopijnych cząstek zawierających wirusa, które są emitowane podczas rozmowy czy po prostu oddychania.

Koronawirus może godzinami utrzymywać się w powietrzu

Cząsteczki tego rodzaju potrafią utrzymywać się w powietrzu nawet do 12 godzin, czyli długo po tym, jak pomieszczenia opuściła osoba zarażona. Mogą wędrować daleko od źródła emisji w związku z czym ryzyko infekcji stopniowo zaczyna dotyczyć coraz większej przestrzeni, aż obejmie całe pomieszczenie. Z tego powodu stałe oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach odgrywa znaczącą rolę w maksymalizacji bezpieczeństwa w trakcie pandemii.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto