Budowa mostu w Nysie. Pierwszy przetarg bez rozstrzygnięcia. Chętnych na wykonanie studium wykonalności brak

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Koszt budowy nowej przeprawy to - na dziś - ok. 100 mln. Na razie trzeba jednak wyznaczyć miejsce, gdzie  most powstanie.
Koszt budowy nowej przeprawy to - na dziś - ok. 100 mln. Na razie trzeba jednak wyznaczyć miejsce, gdzie most powstanie. Archiwum/FB/PiotrBobakSekretarzMiastaNysa
Nie ma chętnych na wykonanie studium wykonalności dla nowego mostu na Nysie Kłodzkiej. Mimo, że termin na składanie ofert w ogłoszonym przez gminę przetargu wydłużono do piątku, nikt nie zgłosił.

Nie ma chętnych na wykonanie studium wykonalności dla nowego mostu na Nysie Kłodzkiej. Mimo, że termin na składanie ofert w ogłoszonym przez gminę przetargu wydłużono do piątku, nikt nie zgłosił.

Studium wykonalności to dokument, który ma odpowiedzieć na pytanie, gdzie w Nysie jest najlepsze miejsce na budowę trzeciego mostu.
Pierwotnie na składnie ofert były dwa tygodnie, w związku – jak informował sekretarz miasta Piotr Bobak – ze sporą liczbą zapytań związanych z postępowaniem termin wydłużono do minionego piątku (17 lutego).

Niestety nikt nie zdecydował się na zgłoszenie oferty.

Co teraz? Prawdopodobnie gmina jeszcze raz ogłosi przetarg, decyzje w tej sprawie będą podejmowane w tym tygodniu.
Postępowanie jest ważne, bo rozpoczyna kolejny etap przedsięwzięcia zmierzającego do budowy trzeciego mostu w centrum Nysy.

- Budowa mostu to długi i skomplikowany proces. Lokalizację mostu będziemy wyznaczać w mocno zurbanizowanym terenie. Niezbędne jest wykorzystanie już istniejącego układu dróg i wskazanie optymalnej lokalizacji budowy nowej przeprawy mostowej – mówi Piotr Bobak, sekretarz miasta.

Gmina ma cztery pomysły na lokalizację przeprawy. Są to:

  • przedłużenie ulicy Powstańców Śląskich (wariant 1),
  • ciąg ulicy Bema, w miejscu już istniejącej przeprawy (wariant 2),
  • przedłużenie ulicy Torowej i Śmiałego (wariant 3),
  • przedłużenie ulicy Franciszkańskiej (wariant 4).

- Wykonawca będzie musiał wziąć te nasze warianty pod uwagę, a jeśli uzna, że nie są korzystne, będzie mógł wypracować własną koncepcję – zapowiedział Piotr Bobak.
Przed rozpoczęciem budowy gminę czeka jeszcze opracowanie dokumentacji projektowej, co może potrwać kilka lat, a na ten cel Nysa będzie szukała zewnętrznych źródeł finansowania.

Koszt inwestycji - na dziś - to około 100 mln zł.

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie