Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Muzyk Dariusz Orłowski laureatem 24 edycji Trytona Nyskiego. Publiczność przyjęła to owacjami

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Dariusz Orłowski z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem
Dariusz Orłowski z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem Krzysztof Strauchmann
Nauczyciel muzyki, współtwórca zespołu „Horyzont” otrzymał tegoroczną honorową nagrodę społeczności Nysy „Trytona Nyskiego” za działalność na rzecz miasta. Publiczność gali przyjęła tę decyzję kapituły nagrody gromkimi owacjami.

- Nysa to jest coś takiego jak NASA, tylko bliżej gwiazd - mówił wzruszony Dariusz Orłowskim, dziękując swojej rodzinie, bliskim, współpracownikom i swoim młodym wychowankom.

Dariusz Orłowski jest nauczycielem muzyki z 30-letnim stażem. Studiował wychowanie muzyczne w Zielonej Górze, potem pracował w różnych placówkach w Nysie. Pracuje z młodzieżą, która chce się edukować muzycznie. „Zaraża” młodych swoją pasją, przygotowuje nowe pokolenia artystów. Jest współzałożycielem i muzykiem znanego nyskiego zespołu „Horyzont” i szerszej publiczności może być znany właśnie z tej działalności. Poza tym komponuje muzykę do przedstawień teatralnych i filmów.

Decyzja kapituły 24 edycji Trytona Nyskiego była bardzo trudna – przyznała na scenie Nyskiego Domu Kultury Monika Kamińska, przewodnicząca pracom kapituły. Doskonale jednak wpasowała się w oczekiwania publiczności na widowni NDK, która wręczenie nagrody przyjęła owacjami.

„Tryton Nyski” to honorowa statuetka przedstawiająca Trytona z nyskiej fontanny. Statuetka wykonana przez rzeźbiarza prof. Mariana Molendę, co roku jest przyznawana za zasługi dla miasta ludziom kultury, społecznikom, przedsiębiorcom i organizacjom.

W tym roku do nagrody nominowani byli także:

  • Agnieszka Babicz, żeglarka z Nysy (pływała także na wodach Antarktydy), która w Nysie sama buduje 5 metrowy jacht. W 2025 roku zamierza wystartować w nich w regatach samotnych żeglarzy przez Atlantyk.
  • Nyski oddział PTTK „Tryton” – który skupia ok. 800 członków i organizuje wiele wydarzeń turystyczno - krajoznawczych w Nysie, w całej Polsce, nawet za granicą.
  • Teresa Sajan – od 36 lat przewodnicząca nyskiego oddziału Związku Sybiraków. Osoba zaangażowana w pomoc środowiskom senioralnym i kresowym oraz propagująca wśród młodzieży wiedzę historyczną o najnowszej historii Polski.
  • Zbigniew Walewski – od 1974 roku mieszkaniec Nysy, fotograf dokumentujący życie miasta. W ciągu tych lat zorganizował ok. 60 wystaw, w większości pokazujących Nysę. W Nyskim Domu Kultury można obecnie oglądać wystawę jego fotografii, prezentujących Bazylikę Mniejszą w Nysie w czasie 35 lat pracy ks. Prałata Mikołaja Mroza.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Muzyk Dariusz Orłowski laureatem 24 edycji Trytona Nyskiego. Publiczność przyjęła to owacjami - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto