Nieudana inauguracja sezonu dla Polonii Nysa. To Foto Higiena Gać cieszy się ze zwycięstwa

Fabian Miszkiel
Polonia Nysa
Nie po myśli Polonii Nysa ułożyło się pierwsze trzecioligowe spotkanie. Nyski zespół przegrał w sobotnim meczu (1 sierpnia) pierwszej kolejki rundy jesiennej.

1:2 – to wynik sobotniego meczu Polonii Nysa z drużyną Foto Higieny Błyskawicy Gać. Trzecioligowy debiut zespołu z Nysy nie potoczył się tak, jak chcieliby tego gospodarze ze stadionu przy ul. Sudeckiej. To Polonia zeszła pokonana do szatni. Na wyniku zaważyły błędy z pierwszej części spotkania z samobójczą bramką gospodarzy.

Chcieliśmy dobrze zacząć tą historię w trzeciej lidze, od zwycięstwa u siebie, ale niestety się nie udało. Wydaje mi się, że zagraliśmy w pierwszej połowie zbyt bojaźliwie. W drugą połowę weszliśmy odważniej i zaczęliśmy stwarzać sobie sytuacje. Szkoda, że wpadła tylko jedna bramka, a mogło być ich więcej. Niestety się nie udało - ocenia Piotr Kowalczyk, kapitan Polonii Nysa.

Poloniści chcą zatrzeć złe wspomnienia z pierwszej trzecioligowej kolejki w następnej. Ich przeciwnikiem będzie tym razem zespół z Rybnika.