Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy żłobek w gminie Otmuchów. "Przyjmiemy dzieci z innych gmin" - zapewnia burmistrz [ZDJĘCIA]

Marcin Żukowski
Do placówki w Grądach chętnie zostaną przyjęte również dzieci z innych gmin.
Do placówki w Grądach chętnie zostaną przyjęte również dzieci z innych gmin. facebook, Miasto i Gmina Otmuchów
Gmina Otmuchów otworzyła nowy żłobek. Placówka znajduje się w Grądach. Mile widziane są dzieci z gmin ościennych. Burmistrz zapewnia, że jeśli będzie potrzeba, jest możliwość tworzenia kolejnych miejsc tego typu.

Żłobek w Grądach to czwarta tego typu placówka w gminie powstała w ramach programu rządowego „Maluch+”. Inwestycja kosztowała 1,6 mln złotych, z czego 1,2 mln pochodziło z dotacji rządowej. Wcześniej zmodernizowano żłobki w Otmuchowie i Kałkowie.

W Grądach przygotowano miejsca dla 40 maluchów. Po raz pierwszy dzieci zagoszczą w murach nowego obiektu w poniedziałek 17 stycznia.

Mam nadzieję, ze ta czwarta inwestycja pozwoli zabezpieczyć w 100% już miejsca żłobkowe. Gdyby było więcej dzieci bylibyśmy chętni budować, modernizować następne obiekty - mówi Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

W placówkach na terenie gminy Otmuchów są również dzieci z gmin sąsiadujących. Mile widziani są kolejni najmłodsi z sąsiedztwa.

Z przyjemnością będziemy współpracować z gminami ościennymi. Dzieci i tak już przyjmujemy, bo mamy dzieci z Głuchołaz w Kałkowie, mamy w Otmuchowie z Paczkowa, mamy dzieci z Nysy w przedszkolach. W związku z tym również do żłobków tych będziemy zapraszać - informuje włodarz.

W latach 80. i 90. XX w. w Gminie Otmuchów rodziło się ok. 400 dzieci. Dziś liczba ta oscyluje w okolicy 120 urodzeń rocznie.

>>Zobacz też: Nysa. Nowy żłobek szykowany na przyjęcie dzieci [ZDJĘCIA]

Z udanego przedsięwzięcia służącego najmłodszym i ich rodzicom cieszy się Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki społecznej w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Piękna inicjatywa. W szczególności, że dotyczy to małych dzieci. Wykorzystano środki rządowe i samorządowe. Tworzone są miejsca opieki najbliżej rodziców - powiedział Wojtaszek.

Zainteresowani rodzice powinni złożyć podanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grądach. W piśmie należy uwzględnić adres zamieszkania/zameldowania, imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia dziecka, numer telefonu rodzica lub prawnego opiekuna. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne pod numerem tel.: 77 431 40 06.

Bez dzieci nie ma przyszłości. Czy tworzenie dla najmłodszych nowych miejsc opieki w komfortowych warunkach, blisko miejsca zamieszkania przyczyni się choć trochę do zwiększenia dzietności wśród otmuchowian i mieszkańców powiatu nyskiego? Na odpowiedź musimy poczekać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto