Krzysztof Marcinkiewicz
W trzeciej kwarcie opolanie zdobyli 8 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie po raz pierwszy w tym meczu. Mirosław Szozda
W 9. kolejce PKO 1 Ligi Mężczyzn koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej nie sprostali w wyjazdowym meczu Polonii Warszawa, przegrywając 71:83.

W pierwszej kwarcie przewagę mieli gospodarze, którzy dzięki świetnej grze Damian Cechniaka wygrali tę część 19:13. W drużynie z Opola dwoił się i troił Kareem Reid, jednak nie miał zbytniego wsparcia w kolegach z zespołu.

Kiedy na początku drugiej kwarty AZS doszedł rywali na trzy punkty, kibice zaczęli mieć nadzieję na korzystny rezultat. Poloniści wrzucili wtedy trzeci biegi i odjechali opolanom już na 15 punktów. Koszykarze Politechniki Opolskiej nie zrazili się tym jednak i w końcówce odrobili połowę straty. Do przerwy Polonia prowadziła 43:36, jednak przebieg drugiej części meczu zapowiadał emocje do końca.

W trzeciej kwarcie opolanie zdobyli 8 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie po raz pierwszy w tym meczu. Kiedy gracze Weegree AZS wygrywali już 48:45, przytrafił im się zastój. Polonia zdobyła w tym czasie 12 punktów z rzędu. W tej części meczu warszawiacy zwyciężyli 22:21.

W ostatniej kwarcie meczu gospodarze utrzymywali pod kontrolą wynik rywalizacji. Zwyciężyli w niej 18:14.

Porażka w Warszawie to druga przegrana z rzędu opolskich koszykarzy. Szansa na przełamanie już niedługo. W następnej kolejce do Opola przyjadą Niedźwiadki Chemart Przemyśl. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (15.11) o godzinie 20.00.

Polonia Warszawa - Weegree AZS Politechniki Opolskiej 83:71 (19:13, 24:23, 22:21, 18:14)
Weegree AZS:Jodłowski 13, Reid 12, Białachowski 10, Kaczmarzyk 10, Lis 10, Rutkowski 8, Kobel 6, Wójcicki 2, Kubiak, Rak, Salkiewicz