Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ w Nysie mimo koronawirusa współpracuje z uczelniami zagranicznymi

Fabian Miszkiel
Fabian Miszkiel
Nysa PWSZ mimo koronawirusa współpracuje z uczelniami zagranicznymi.
Nysa PWSZ mimo koronawirusa współpracuje z uczelniami zagranicznymi. PWSZ Nysa
Biuro Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie, mimo pandemii, prowadzi szereg działań mających na celu zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia uczelni oraz wiele inicjatyw we współpracy z partnerami zagranicznymi. Większość podejmowanych działań została przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej, choć część jest prowadzona tradycyjnie z uwzględnieniem wszelkich wymogów sanitarnych.

W bieżącym roku akademickim odbyła się duża konferencja międzynarodowa on-line z udziałem wielu gości zagranicznych pn.: "Business Risk in Changing Dynamics of Global Village 2020-BRCDGV.” Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Neofilologii PWSZ w Nysie, Biuro Współpracy Międzynarodowej oraz Punkt IEEF przy PWSZ w Nysie wraz z partnerami zagranicznymi: Patna University w Indiach i Ternopil Ivan Puluj National Technical University w Ukrainie.

W trybie wirtualnym odbywa się także szkolenie kadry dydaktycznej partnerskich uczelni z Tarnopola, Charkowa i Odessy, którzy oprócz zapoznania się z samą instytucją, spotkali się już z pracownikami Wydziału Nauk Ekonomicznych, studentami, Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+. Dyrektorem Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych oraz pracownikami Biblioteki PWSZ w Nysie. Szkolenie potrwa do końca stycznia 2021 roku.

Lekcje j. polskiego w PWSZ w Nysie

Biuro Współpracy Międzynarodowej prowadzi także regularne porady i konsultacje on-line dla studentów polskich, a także studentów zagranicznych studiujących w Nysie. W trybie tradycyjnym prowadzony jest dla nich także kurs języka polskiego oraz spotkania z polską kulturą. W mniejszym niż zwykle zakresie, ale realizowane są także wyjazdy na studia, praktyki czy staże zawodowe oraz inne inicjatywy ogólnopolskie takie jak np. „e-Bieg Erasmusa”. Swoją praktykę zawodową w Biurze Współpracy Międzynarodowej realizuje też obecnie studentka CETYS University z Meksyku, która zajmuje się częściowo obsługą studentów zagranicznych. Biuro prowadzi także rekrutację studentów i kadry na wyjazdy w kolejnym semestrze akademickim.

Nyska uczelnia, zachowując najwyższe standardy i obostrzenia, zorganizowała w październiku tradycyjny International Week i przyjęła gości m.in. z Turcji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji oraz Gujany Francuskiej. Zrealizowano dla nich spotkania z władzami uczelni, wydziałami, biurami administracji, a nawet studentami. Część programu, w tym wykłady, odbyły się zdalnie.

Spotkania z partnerami z całego globu

Biuro Współpracy Międzynarodowej w ramach Programu Erasmus+ KA-107 prowadzi także w trybie zdalnym seminaria i spotkania robocze z partnerami zagranicznymi, w tym zwłaszcza tymi spoza Unii Europejskiej. Omawiane są między innymi przebieg oraz efekty dotychczasowej współpracy oraz plany na przyszłość. Jak do tej pory udało się takie spotkania przeprowadzić z partnerami z Ukrainy, Kosowa, Meksyku, Algierii, Albanii, Bośni i Hercegowiny. PWSZ w Nysie ma w planie organizację tego typu spotkań partnerskich ze swoimi wszystkimi 22 partnerami z odległych krajów, z którymi ma podpisane umowy, a więc jeszcze z Malezją, Tajlandią, Indiami, Indonezją, Chinami, USA, Rosją i Czarnogórą.

źródło: mat. pras. PWSZ w Nysie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto