Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozpoczynają się odbiory inwestycji przy ul. Wyspiańskiego. Powstał nowy parking i ścieżka dla rowerów

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Rozpoczęły się odbiory ulicy Wyspiańskiego w Nysie.
Rozpoczęły się odbiory ulicy Wyspiańskiego w Nysie. Gmina Nysa
W ciągu drogi powstała bezpieczna ścieżka rowerowa, a dziki dotąd parking zamieni się w utwardzony plac, gdzie można będzie bezpiecznie pozostawić samochód.

Kierowcy mogą odetchnąć. Kończy się remont ulicy Wyspiańskiego w Nysie. Inwestycja rozpoczęła się na początku wiązała się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Wczoraj rozpoczęły się odbiory nowej trasy i parkingu. Wkrótce znikną wszystkie utrudnienia.

Przypomnijmy: remontowany był odcinek od skrzyżowania z ul. Mostową, do połączenia z drogą gruntową prowadzącą na teren bulwarów.

W ramach tego wartego blisko 2 mln zadania przebudowane zostało skrzyżowanie z drogą powiatową i nawierzchnia drogi wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Dodatkowo inwestycja zakładała wymianę chodników oraz budowę – co ważne dla cyklistów - ścieżki pieszo-rowerowej od strony nabrzeża rzeki Nysy Kłodzkiej.

– Dziki dotąd parking zostanie pokryty ekologiczną nawierzchnią. Dzięki temu powstaną nowe miejsca postojowe dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców – zapowiadał Kordian Kolbiarz.

Warto takze wspomnieć, że nawierzchnia parkingu została wykonana z kostki betonowej posiadającej właściwości fotokatalityczne, czyli oczyszczające powietrze.

Jak informuje gmina w ramach robót wykonane zostały sieci kanalizacji deszczowej wraz z separatorem substancji ropopochodnych oraz wylotem do rzeki Nysy Kłodzkiej oraz sieci oświetlenia drogowego.

Wartość zadania inwestycyjnego to kwota blisko 2 mln zł.

Równolegle trwa także remont skweru im. gen. György Klapka w Nysie W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia ścieżek przy zachowaniu ich aktualnego przebiegu. Pojawią się również elementy małej architektury m.in. ławki i kosze na śmieci. Zostaną nasadzone nowe krzewy i drzewa odporne na niesprzyjające warunki miejskie - platany.

Koszt inwestycji to ponad 600 tys. złotych. Prace zakończą się w grudniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto