Stal Nysa rozpoczyna walkę w Pucharze Polski

Łukasz Baliński
Kibicom i siatkarzom Stali marzy się gra z rywalem z elity.
Kibicom i siatkarzom Stali marzy się gra z rywalem z elity. Oliwer Kubus
Stal Nysa przystąpi dziś do zmagań w trzeciej rundzie Pucharu Polski. Zagra na wyjeździe z jednym z czterech 2-ligowców w stawce - ekipą SPS-u Słupca.

Drużyna z Wielkopolski na co-dzień rywalizuje w grupie 3 rozgrywek 2 ligi, m.in. z naszym Mickiewiczem Kluczbork. Zanotowała ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu. Pokonała bowiem na wyjazdach po 3:1 Caro Opoczno i Bzurę Ozorków oraz u siebie MKS Kalisz 3:0.

Jeśli podopieczni Piotra Łuki uporają się z tym rywalem to 22 listopada zmierzą się ze zwycięzcą meczu Chrobry Głogów - KPS Siedlce. Natomiast najlepszy z tego kwartetu zagra już bezpośrednio o ćwierćfinał tych rozgrywek. Tam z kolei będzie czekała już jedna z sześciu najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie.

- Marzy nam się powtórzenie sukcesu z ubiegłej edycji gdy dotarliśmy do tego etapu zmagań w którym udziały brał także najwyżej notowane zespoły w kraju, a to byłaby nagroda dla nas i kibiców - nie kryje prezes Stali Jacek Jaczenia nawiązując do tego, iż w poprzednim sezonie nysanie w 1/8 finału podejmowali Trefl Gdańsk i przegrali 1:3. W dwóch partiach jednak postawili się mocno przyjezdnym, ulegając w drugim secie po walce na przewagi i zwyciężając w trzecim do 19.

Wcześniej jednak musieli uporać się z trzema przeciwnikami. Na początek był to niżej notowany MKS Andrychów , a następnie ligowi rywale: Ślepsk Suwałki i Krispol Września.

Źródło: Press Focus/x-news