Stal Nysa zwycięża u siebie z Chrobrym Głogów

Fabian Miszkiel
Siatkarze Stali bez niespodzianki bronią po raz kolejny Twierdzy Nysa. Chrobry Głogów wyjeżdża bez punktów.

Stal Nysa wygrywa swoje dzisiejsze spotkanie z Chrobrym Głogów. To ich 20 zwycięstwo w tym sezonie. Gościom z Dolnego Śląska udało się urwać w Hali Nysa jednego seta i mecz zakończył się wynikiem 3:1. Tylko w trzecim secie siatkarze Chrobrego sprawili kłopot gospodarzom.

Na początku dobrze weszliśmy w mecz, potem wkradło się lekkie rozluźnienie. Wykorzystał to nasz przeciwnik w trzecim secie, choć pod jego koniec mieliśmy jeszcze szansę na 3:0. Wynik przypieczętowaliśmy w czwartym secie i mamy trzy punkty - relacjonuje Łukasz Łapszyński, przyjmujący nyskiej drużyny

Zawodnik Stali Nysa został MVP sobotniego spotkania.

Play-off na horyzoncie

Wygrana zawodników Krzysztofa Stelmacha nie zmieni już ich miejsca w ligowej tabeli, w której żółto-niebiescy prowadzą od początku sezonu i zapewnili sobie w poprzednim spotkaniu tryumf w fazie zasadniczej rozgrywek. Siatkarze Stali na dobre rozpoczęli już za to przygotowania do rudny play-off.

Już mamy drugi tydzień mocniejszych treningów. Przed nami jeszcze kolejne dwa tygodnie cięższych przygotowań, ale każde następne mecze będą tak samo ważne jak ten - przyznaje Łukasz Łapszyński.

Runda play-off rozpocznie się po połowie marca. Do tej pory do rozegrania zespołom zostały jeszcze po 4 kolejki.