Strzelecki festiwal w Nysie z hattrickiem Adama Setli. Polonia Nysa górą!

Fabian Miszkiel
Na takie zwycięstwo w rozgrywkach 3. ligi kibice Polonii Nysa czekali od rozpoczęcia sezonu. Piłkarze Arkadiusza Batora na własnym stadionie nie ustąpili miejsca Polonii-Stal Świdnica i wygrali jedno z ważniejszych dla nich spotkań rundy jesiennej.

Po sobotnim spotkaniu z przeciwnikami ze Świdnicy to Polonia Nysa dopisze do swojego konta trzy punkty. W meczu padło aż 6 bramek, cztery z nich dla Polonia Nysa. Nyscy piłkarze z wynikiem 4:2 wygrali ligowy mecz na własnej murawie. To drugie zwycięstwo Polonii na osiem rozegranych dotychczas spotkań w 3. lidze. Zgromadzeni na trybunach kibice nie mogli narzekać na nudę.

Początek spotkania był szczególnie szalony. W pierwszej połowie w dziesięć minut strzeliliśmy dwie bramki. Chwilę później przeciwnikowi udało się zremisować. Całe szczęście, to my w drugiej połowie potrafiliśmy przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Byliśmy drużną, która była bardziej agresywna na murawie i bardziej chciała wygrać - mówił po meczu napastnik Polonii Adam Setla, strzelec trzech bramek dla nyskiego zespołu.

Zwycięstwo Polonii daje nyskiemu zespołowi ważne punty w walce o pozycję w tabeli. Po ośmiu rozegranych spotkaniach nyscy piłkarze z dorobkiem 7 puntów oddalają się od strefy spadkowej.