Tak Polonia Nysa wygrywała Puchar Polski w finale ze Stalą Brzeg

Fabian Miszkiel
Polonia Nysa w środę (5 sierpnia) wywalczyła w wojewódzkim finale Regionalny Puchar Polski. W zaciętym spotkaniu potrzebne były rzuty karne, żeby wyłonić zwycięzcę. Po 90. minutach wynik na tablicy wskazywał 0:0. Mimo to, nudno na murawie nie było. Obie drużyny miały wiele okazji strzeleckich. W dogrywce na prowadzenie w pierwszej połowie wyszła Stal Brzeg, ale zespół z Nysy wyrównał niecałe dwie minuty później. Ta część spotkania skończyła się remisem 1:1. Rozstrzygnięcie przyszło w rzutach karnych. W siedmiu seriach Polonia Nysa wygrała 6:5. Oprócz pucharu w nagrodę nyski zespół otrzymał 40 tys. zł, zagra też w 1/32 finału centralnego Pucharu Polski. Przeciwnikiem Polonii będzie Górnik Łęczna - beniaminek z 1. ligi.