VIII Ogólnopolski Turniej Tańca nowoczesnego w Nysie [zdjęcia]

Fabian Miszkiel
Nysa znowu stała się stolicą tańca nowoczesnego. Hala AZS PWSZ pękała w sz­wach i trzęsła się w rytm muzyki. To był prawdziwy szał ciał. Ponad 1500 osób: tancerzy, trenerów i zasiadających na widowni wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie.

Impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, zorganizowana została już po raz ósmy. Zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe dali popis swoich umiejętności w 4 konkurencjach: Disco Dance, Show Dance, Hip-Hop oraz Dance powyżej 30 lat.

Na pochwałę zasługują zawodnicy z AZS Tanero z Nysy, którzy w tanecznej rywalizacji zdobyli aż 11 medali. W samym bloku Show Dance miniformacja 12-15 lat zajęła 1. miejsce, a ich starsi koledzy stanęli na 2. miejscu podium. Świetnie poradzili sobie też w formacjach.

Najmłodsi zdobyli trzecie miejsce, grupa średnia drugie, a tancerze powyżej 15 lat zostali uhonorowani złotem. Indywidualnie mistrzynią kategorii Show Dance ogłoszono Adę Job z Nysy.

– W tym roku po raz pierwszy transmitowaliśmy turniej przez internet. To strzał w dziesiątkę, bo już teraz zgłaszają się zespoły, nawet z północy Polski, które chciałyby wystąpić u nas w przy­szłym roku – mówi Aleksandra Król-Kassan, organizatorka zawodów. Podkreśla również, że w tym roku poziom rywalizacji był wyjątkowo wysoki, a na parkiecie można było podziwiać medalistów mistrzostw świata i Europy.