Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Otmuchowie ustanowiono Rekord Polski na największy plon buraka cukrowego zebranego z jednego hektara

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Rekord ustanowiono w miniony piątek, w asyście sędziego z Biura Rekordów, na terenie Gospodarstwa Rolnego Konrada i Waldemara Rusek w Otmuchowie.
Rekord ustanowiono w miniony piątek, w asyście sędziego z Biura Rekordów, na terenie Gospodarstwa Rolnego Konrada i Waldemara Rusek w Otmuchowie. Chemirol
Uzyskany wynik to 112,11 t/ha buraka. Proces zbioru i pomiaru odbywał się pod nadzorem sędziego z Biura Rekordów, a gospodarstwie stosowane były rozwiązania z autorskiego programu „Idę po Rekord”, stworzonego przez specjalistów z PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Rekord ustanowiono w miniony piątek, w asyście sędziego z Biura Rekordów, na terenie Gospodarstwa Rolnego Konrada i Waldemara Rusek. Plon, jaki osiągnęli rolnicy to 112,11 t/ha w przeliczeniu na polaryzację 16 proc (polaryzacja to zawartość cukru w burakach - red).

- Nasza historia z rolnictwem trwa już wiele lat. Gospodarstwo prowadzi mój syn, którego wspieram każdego dnia. Mamy około 100 ha ziemi, w tym uprawy rzepaku, pszenicy oraz buraka cukrowego. Na zaproszenie Chemirolu podjęliśmy wyzwanie ustanowienia Rekordu Polski. Przedstawione technologie w ramach programu "Idę po Rekord" były idealnym rozwiązaniem w przypadku naszych upraw. Profesjonale doradztwo, ze strony Chemirolu było odczuwalne na każdym etapie współpracy. Bardzo się cieszymy z rekordowego wyniku, tym bardziej że został osiągnięty na gruntach klasy III i IV gleby" – mówi właściciel gospodarstwa Waldemar Rusek

Plon netto II buraka cukrowego dostarczonego do cukrowni wyniósł z kolei 93,95 t/ha, przy wyjątkowo wysokiej polaryzacji 18,7 proc. Tak imponujący wynik był możliwy dzięki indywidualnie dobranej technologii w ramach programu „Idę po Rekord”. A trzeba podkreślić, że tegoroczne warunki do uprawy buraka cukrowego były bardzo wymagające dla polskich rolników.

Podczas pomiarów korzystano z obecności sędziego z Biura Rekordów. Biuro Rekordów, z ponad 8 - letnią historią i olbrzymim dorobkiem także w zakresie rekordów Guinnessa, od 2014 roku oficjalnie pomaga firmom, organizacjom, instytucjom publicznym w biciu i ustanawianiu rekordów. Pomiary plonów buraka cukrowego były ostatnim etapem w I edycji programu „Idę po rekord”.

Idea programu „Idę po Rekord”, który w swoich założeniach ma umożliwiać klientom spółki dostęp do autorskich metod maksymalizacji produkcji rolnej narodziła się w 2021 roku.

-Trudna sytuacja w branży rolniczej, wysokie ceny nawozów, zmiany na ryku surowców i energii powodują, że rolnicy muszą odpowiednio dobierać produkty, aby uzyskać obfite plony. Plantatorzy nie mogą ryzykować i inwestować w niesprawdzone rozwiązania. Oczekują fachowego i profesjonalnego doradztwa. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi PUH „Chemirol” sp. z o.o., które proponuje najlepsze rozwiązania dobrane odpowiednio do gospodarstwa w ramach programu "Idę po Rekord" – powiedział Piotr Smolarek z PUH „Chemirol” sp. z o.o.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto