Zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego znów zostali Mistrzami Polski

Anna Gryglas
Gimnastycy z Nysy po raz kolejny zostali najlepszymi w Polsce.
Gimnastycy z Nysy po raz kolejny zostali najlepszymi w Polsce. NTG Nysa
Drużyna w składzie: Wojciech Dumański, Wiktor Lichwa, Szymon Szymański, Alan Białochławek oraz Karol Jary obroniła tytuł Mistrza Polski z roku 2021 i po raz kolejny została najlepszą drużyną w naszym kraju. Nasi okazali się bezkonkurencyjni i z dużą przewagą zwyciężyli w zawodach wyprzedzając Kusy Szczecin oraz MKS Gdańsk.

W dniach 4-6 listopada w Bydgoszczy odbywały się drużynowe Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn. Zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego przystąpili do zawodów w roli faworytów i jak zwykle nie zawiedli.

W kategorii junior młodszy oglądaliśmy drugą drużynę z Nysy w składzie: Michał Lichwa, Patryk Nowak, Aleksander Zganiacz, Miłosz Jakubowski oraz Jakub Raróg, która po bardzo emocjonujących i wyczerpujących zawodach prawie stając na podium, ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

- Dziękujemy serdecznie za ogromny sukces i życzymy uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 i zawodnikom Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego kolejnych medali i pucharów. Trenerami Mistrzów są Mariusz Wroński, Marcin Dmytrów, Michał Paluch i Artur Zamirski - czytamy na stronie Gminy Nysa.[/cyt}
Żródło: NTG Nysa