Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
PSG Stal Nysa wygrała 3:1 z KGHM Cuprum Lubin w meczu 13. kolejki PlusLigi. To była bardzo ważna wygrana.

Po słabszym początku sezonu, kiedy to przegrali kilka meczy po tie-breaku, w ostatnich tygodniach siatkarze Stali zaczęli „domykać” spotkania. Na 5 ostatnich meczy żółto-niebiescy wygrali aż 4. Szczególne wrażenie zrobiło zwycięstwo 3:0 nad zajmującym 6. miejsce w tabeli Treflem Gdańsk, dzięki czemu Stal doszła rywali na zaledwie 3 punkty, mając rozegrany 1 mecz mniej. Wygrana była o tyle ważna, że pozwoliła nysanom zachować szansę na grę w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski. Wystąpi tam 6 najlepszych drużyn po 15 kolejkach PlusLigi.

Pierwsze dwa sety meczu z Cuprum miały podobny przebieg. Nysanie odskakiwali na kilka punktów, by w połowie seta dać się dojść na 1 punkt. Kiedy wydawało się, że końcówka będzie zacięta, znów Stal odskakiwała rywalom.

W trzecim secie Stal kontynuowała świetną grę do stanu 17:12. Potem rywale się obudzili. Najpierw doprowadzili do stanu 19:19, by po chwili wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrać seta 25:23.

W czwartej partii Stal wróciła do swojej gry i pozwoliła rywalom na zdobycie zaledwie 16 punktów.

Po wygranej Stal ma 22 punkty na koncie, czyli tyle ile drużyny z miejsc 5. (Bogdanka Luk Lublin) i 6. (Trefl Gdańsk). W tej kolejce lublinianie grać będą z Norwidem Częstochowa i będą zdecydowanym faworytem. O wiele bardziej wyrównany mecz szykuje się w Gdańsku, gdzie Trefl zmierzy się z mającym tylko 3 punkty mniej i jeden mecz zaległy AZS-em Olsztyn.

Siatkarze z Nysy w piątek 29.12 o godzinie 20.30 zmierzą się w zaległym wyjazdowym meczu z Projektem Warszawa. Tutaj o punkty będzie niezwykle trudno, bo warszawianie przegrali w tym sezonie zaledwie 1 spotkanie. Stal jednak już nie raz pokazała, że jest w stanie sprawiać niespodzianki z faworyzowanymi rywalami

PSG Stal Nysa - KGHM Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 25:16)
Stal: El Graoui (22), Jankowski (6), Kapica (16), Abramowicz (6), Włodarczyk (18), Szczurek (2), Szymura (libero) oraz Gierżot, Zerba (3), Zhukouski, Kosiba
Cuprum: Ferens (19), Kubicki (1), Pietraszko (8), Kwasowski (13), Hanes (12), Strulak (4), Masłowski (libero) oraz Lipiński (1), Lorenc (2), Berger, Granieczny (libero)