Tereny dawnej gorzelni już nie po raz pierwszy stały się scenerią dla ćwiczeń strażaków ze opolskich grup specjalistycznych. W akcji pod kryptonimem „Goświnowice 2023” wzięło udział kilkudziesięciu z nich. Chodziło o uratowanie pięciu osób.
Dziś (28.09) odbywają się ćwiczenia "Goświnowice 2023". W akcji na terenie dawnej gorzelni w Goświnowicach biorą udział grupy specjalistyczne z terenu województwa opolskiego. Tego typu akcje są już stałym elementem ćwiczeń strażaków z naszego regionu.
- Mają na celu zgrywanie służb ratowniczych na poziomie specjalistycznym, w szczególności grupy ratownictwa technicznego, grupy poszukiwawcze oraz dwie grupy ratownictwa wysokościowego. Ćwiczymy założenie polegające na wybuchu w budynku produkcyjnym, gdzie mamy cztery osoby poszkodowane, piąta osoba zostaje ujawniona w trakcie. Działania polegają na odnalezieniu tych osób, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia – mówi st. kpt. Marcin Mazur z Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, kierownik ćwiczeń.
Ćwiczenia "zgrywające" specjalistów ze straży pożarnej muszą się odbywać przynajmniej raz w roku. W praktyce tego typu zajęcia są orgaznizowane częściej. Chodzi o to by "koledzy po fachu" z rożnych obszarów działalności straży rozumieli się i potrafili współdziałać w przypadku prawdziwego zagrożenia.
Ćwiczenia na terenie gorzelni w Goświnowicach rozpoczęły się o godz. 10. Zakończą się około godz. 14.

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?