Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zaśnieżone okolice Głuchołaz i Biskupiej Kopy w magicznej zimowej scenerii. Piękne krajobrazy w obiektywie fotografa z Głuchołaz

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Zaśnieżone okolice Głuchołaz, Jarnołtówka i Biskupiej Kopy widziane z lotu ptaka.
Zaśnieżone okolice Głuchołaz, Jarnołtówka i Biskupiej Kopy widziane z lotu ptaka. Robert Jamróz
Nie trzeba wyjeżdżać w Alpy by podziwiać magiczne górskie widoki. Tak wygląda Biskupia Kopa pod kołderką z białego uchu w obiektywie Roberta Jamroza.

Przełom listopada i grudnia to w ostatnich latach czas kiedy rzadko możemy cieszyć się śniegiem. W ostatni miasta na południu województwa, po raz trzeci tej jesieni pokryły się kołderką z białego puchu.

Śnieg, choć padał nieśmiało, nie do poznania zmienił krajobraz Gór Opawskich. Te magiczne obrazy w swoim obiektywie utrwalił utalentowany fonograf z Głuchołaz. Jeśli dotąd nie widzieliście naszych opolskich gór w zimowej odsłonie zajrzyjcie tam koniecznie do naszej galerii.

Na zdjęciach zobaczycie m.in jak przez ostanie dni wyglądał Jarnołtówek w jesienno-zimowej scenerii i Biskupia Kopa podczas pogodowego okienka. Autorem zdjęcia jest Robert Jamróz, fotograf z Głuchołaz.
Zobaczcie te zdjęcia i przenieście się z nami do bajkowej krainy pokrytej śniegiem.

Biskupia Kopa to najwyższy szczyt polskiej części Gór Opawskich Jego wierzchołek co prawda znajduje się już po czeskiej stronie granicy, ale i tak jest zaliczany do Korony Gór Polski jako reprezentant Gór Opawskich.

Wysokość Biskupiej Kopa to 890 m n.p.m., ale dodatkowo na jej szczycie znajduje się 18-metrowa kamienna wieża widokowa. Rozpościera się stamtąd piękny widok na Góry Opawskie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika oraz czeskie góry Jesioniki. Jak na dłoni widać również Zlate Hory oraz pobliskie jeziora: Nyskie i Otmuchowskie.
Choć Biskupia Kopa nie jest bardzo wysoka przy wyjątkowo dobrej pogodzie widać stąd nie tylko Opole, ale również Karkonosze , a nawet Tatry.

Szlaki na Biskupiej Kopie
Jednym z najpopularniejszych jest pętla z Pokrzywnej przez Srebrną Kopę i plac Habla.
To bardzo ładna widokowo pętla z punktem początkowym i końcowym w Pokrzywnej. Jedna z opcji jest taka by wejść na szczyt trzymając się czerwonych znaków, a zejść za żółtymi. Ten wariant prowadzi wzdłuż granicy Państwa i pozwala na zdobycie dwóch najwyższych szczytów polskiej części Gór Opawskich, czyli Biskupiej Kopy i Srebrnej Kopy.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto