Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gmina Nysa otrzymała 20 milionów dofinasowania na pięć drogowych inwestycji. Zyska centrum miasta i sołectwa

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Obecnie w Nysie twa remont nawierzchni ul. Reja w Nysie. Na odcinku od ul. Prusa do skrzyżowania z ul. 11-ego Listopada.
W ramach inwestycji zostanie wymieniony chodnik, krawężniki oraz nawierzchnia drogi (asfalt). Wartość zadania ok. 661 tys. zł.
Obecnie w Nysie twa remont nawierzchni ul. Reja w Nysie. Na odcinku od ul. Prusa do skrzyżowania z ul. 11-ego Listopada. W ramach inwestycji zostanie wymieniony chodnik, krawężniki oraz nawierzchnia drogi (asfalt). Wartość zadania ok. 661 tys. zł. FB/PiotrBobakSekretarzMiastaNysa
Aż 20 milionów złotych na remont dróg otrzymała gmina Nysa w ramach Polskiego Ładu. Dzięki rządowemu wsparciu uda się zrealizować pięć drogowych inwestycji nie tylko samym mieście, ale również w sołectwach.

Aż 20 milionów złotych na remont dróg otrzymała gmina Nysa w ramach Polskiego Ładu. Dzięki rządowemu wsparciu uda się zrealizować pięć drogowych inwestycji nie tylko samym mieście, ale również w sołectwach.

Jakie inwestycje uda się zrealizować?

  • ulica Kmicica - etap 1
  • ulica Lazurowa
  • ulica Żwirki i Wigury - etap 2 i 3
  • droga Kępnica - Wierzbięcice - etap 1
  • droga w miejscowości Rusocin

Ulica Żwirki i Wigury jest ulicą, która wymaga przebudowy głównie ze względu na kanalizację.

- To jest ulica, która jest nie tylko mocno wyeksploatowana, ale wymaga również przebudowy kanalizacji ogólnospławnej. Należy dokonać rozdziału na kanalizację sanitarną i deszczową. Wykonaliśmy już pierwszy etap tej inwestycji od placu Staromiejskiego w kierunku ulicy Zjednoczenia - mówi Piotr Bobak, sekretarz miasta Nysa.

Kolejną ulicą, która zyskała dofinansowanie to ul. Lazurowa. To jedna z nowych nyskich ulic o nawierzchni gruntowej.

- To będzie trudna inwestycja z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych i rozbudowaną sieć odwodnieni tej drogi, którą będziemy musieli tam wykonać – mówi Bobak.

Na ul. Kmicica gmina planuje z kolei wykonanie remontu odcinka od ul. Słowiańskiej w kierunku osiedla. W Wierzbięciach odbędzie się kolei gruntowna przebudowa drogi i remont w samej miejscowości. Dodatkowo zostanie zamontowane nowe oświetlenie.

Remontu drogi doczeka się także Rusocin.

– Ten cieszy nas wyjątkowo bo to sołectwo, które od dawna nie miało żadnej inwestycji. W Rusocinie będziemy wykonywać w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej remont przepustów. Zwiększymy ich średnicę ponieważ ta droga jest często zalewana – tłumaczy sekretarz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto