PANS w Nysie przeprowadzi szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych w kategoriach A1, A2, A3 oraz NSTS-01. Nie tylko dla żaków

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Nim studenci zabiorą się za pilotowanie w terenie, mają do dyspozycji symulatory.
Nim studenci zabiorą się za pilotowanie w terenie, mają do dyspozycji symulatory. FB/PaństwowaAkademiaNaukStosowanychwNysie
Powietrzna flota uczelni liczy ponad 20 maszyn i jest bardzo różnorodna. Nyska Akademia jest też jedną z pionierskich uczelni wyższych, która wprowadziła drony do programu nauczania i jako jedyna opracowała podręczniki do nauki pilotażu dronów.

Powietrzna flota uczelni liczy ponad 20 maszyn i jest bardzo różnorodna. Od małych modeli do znacznie większych, profesjonalnych, wykorzystujących dodatkowe oprzyrządowanie, jak np. kamera termowizyjna.

- Jest to sprzęt, który zakupiliśmy realizując jedno z naszych strategicznych zadań zwiększania kompetencji studentów. Realizujemy program 5 dodatkowych kompetencji i jedną z nich jest właśnie umiejętność posługiwania się dronami. Wszyscy studenci naszej Uczelni, niezależnie od kierunku, jeśli tylko chcą nauczyć się pilotażu dornów, mają taką możliwość. Oczywiście szczególnie zainteresowani są studenci kierunków technicznych, którzy widzą zastosowanie tego sprzętu w swojej przyszłej pracy – mówi dr inż. Piotr Chwastyk - Prorektor ds. współpracy i rozwoju PANS w Nysie, wykładowca na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Co ciekawe Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie jest jedną z pionierskich uczelni wyższych, która wprowadziła drony do programu nauczania.

- Mamy też, jako jedyni w Polsce, opracowane podręczniki do nauki pilotażu dronów – dodaje Chwastyk.

Nim studenci zabiorą się za pilotowanie w terenie, mają do dyspozycji symulatory. Mogą na nich ćwiczyć umiejętności niezbędne w przyszłym pilotażu bezzałogowych statków powietrznych.

Szkolenia są dla wszystkich zaineresowanych

- Dodatkowo należy podkreślić, że PANS w Nysie jest instytucją kształcącą przyszłych pilotów, to znaczy mamy uprawnienia do tego, żeby przeprowadzać szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych w kategoriach A1, A2, A3 oraz NSTS-01. Co ważne, to oferta skierowana nie tylko do studentów, ale także wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji – mówi dr inż. Jacek Tomasiak – prodziekan Wydziału Nauk Technicznych PANS w Nysie.

Uczenia zaprasza do skorzystania z tej oferty. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych nyskiej Akademii.

Żródło: Państowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie