Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Fitowski powalczy o fotel burmistrza Nysy z ramienia Polski 2050. To piąty kandydat, który potwierdził swój start

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Piotr Fitowski powalczy o fotel burmistrza Nysy z ramienia Polski 2050. W środę (28 lutego) otrzymał on poparcie posła Adama Gomoły.
Piotr Fitowski powalczy o fotel burmistrza Nysy z ramienia Polski 2050. W środę (28 lutego) otrzymał on poparcie posła Adama Gomoły. FB/Polska 2050 Opolskie
Piotr Fitowski powalczy o fotel burmistrza Nysy z ramienia Polski 2050. W środę (28 lutego) otrzymał on poparcie posła Adama Gomoły.

Piotr Fitowski, przedsiębiorca z Nysy oficjalnie zadeklarował start w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia. Pomoc przedsiębiorcom, wsparcie młodych rodzin, przeciwdziałanie depopulacji, walka z wykluczeniem komunikacyjnym to tylko niektóre punkty z programu wyborczego Piotra Fitowskiego. Jednym z głównych punktów będzie oddłużenie miasta.

- Dobrze wydaje się pożyczone pieniądze, ale ustawienie budżetu z kolejnym deficytem, w wysokości bagatela 26 milionów, jest dla gminy bardzo niekorzystne – mówi Piotr Fitowski. – Drugą bardzo ważną kwestią jest wsparcie dla młodych ponieważ nasz powiat wyludnia się w zastraszającym tempie – wskazuje Fitowski.

Jego zdaniem można taki trend odwrócić m.in.: usprawnienie kwestii związanych z tzw. „migracją żłobkową” pomiędzy gminami czy poprawienie dostępności jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia PKS i PKP do Wrocławia. Mając dogodne połączenia do dużego miasta młodzi chętniej zostawali by w Nysie.

Kolejne duże zagadnienie w programie Fitowskiego dotyczy rozwiązania kwestii związanych z ekologią.

- Jesteśmy za ekologią i rozwiązaniami ekologicznymi, ale tymi racjonalnymi, dlatego uważam, ze Nysa, z uwagi na swoje połażenie powinna korzystać z możliwości jakie daje bliskość Jeziora Nyskiego. Można przecież do wytworzenia energii wykorzystać zrzuty wody – mówi Fitowski.

Kandydat na burmistrza podkreśla także, że w ostatnim czasie bardzo dużo rozmawiał z mieszkańcami dzięki czemu udało mu się zidentyfikować wiele problemów, z którymi się borykają.

- Mówimy o dużych sprawach jak drogi i to są sprawy bardzo, natomiast ludzie zwrócili mi także uwagę na inne kwestie jak np. na brak możliwości parkowania przy tym targowisku, co powoduje odpływ wielu klientów na rzecz marketów, a przecież na bazarze można byłoby spokojnie sprzedawać lokalne produkty ekologiczne. Innym tematem jest także pomoc wędkarzom z naszego miasta – dodaje.

Kandydat na burmistrza deklaruje, że będzie mocno wspierał nowe firmy poprzez np. obniżanie czynszów w lokalach wynajmowanych przed przedsiębiorców.

- Trzeba też inwestować w Państwową Akademię Nauk Stosowanych i konieczność dalszego tworzenia atrakcyjnych kierunków. Młodzi i wykształceni ludzi to klucz do sukcesu każdego miasta – zaznacza Piotr Fitowski.

Polska 2050 w najbliższych wyborach stworzy listy razem z PSL . Wkrótce – jak zapewnia Fitowski - zostaną ogłoszone nazwiska do rady gminy i rady powiatu.

Piotr Fitowski jest piątym kandydatem, który potwierdził swój start w wyborach na burmistrza Nysy.
W tym wyścigu wystartują także:

  • Kordian Kolbiarz, urzędujący burmistrz
  • Arkadiusz Kuglarz z Koalicji Obywatelskiej
  • Celina Lichnowska KWW Celiny Lichnowskiej "Łączy nas Nysa"
  • Andrzej Stadnik KWW "Tradycja, Rozwój, Nowoczesność".
od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto