Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rolnicy postawili na współpracę. Otworzyli sklep z własnymi produktami w Kluczborku. To wyjątkowa inicjatywa

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Oprócz producentów, którzy sprzedają w sklepie swoje wyroby, na otwarciu obecni byli także przedstawiciele sieci Opolskie ze Smakiem, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu, a także Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Oprócz producentów, którzy sprzedają w sklepie swoje wyroby, na otwarciu obecni byli także przedstawiciele sieci Opolskie ze Smakiem, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu, a także Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Materiały własne Jakub Famuła
Rolnicy z powiatu kluczborskiego otworzyli sklep stacjonarny w centrum Kluczborka. Sprzedają w nim własne wyroby. To prawdopodobnie jedyna tego typu inicjatywa na Opolszczyźnie. Masz dość żywności z supermarketów? Tutaj możesz kupić zdrową żywność i lokalne specjały.

Sklep „Kozi Dar i Rolnicy z Okolicy” znajduje się przy ul. Piłsudskiego w Kluczborku i działa od początku marca.

- W każdy piątek sprzedawaliśmy nasze produkty, czyli z gospodarstwa „Kozi Dar” z Chudoby u znajomych naprzeciwko, czyli w sklepie „Poli Kala” z greckimi produktami. Ale nie każdemu klientowi pasował ten piątek. Wtedy narodził się pomysł, by otworzyć ogólnodostępny sklep, który by funkcjonował niemal cały tydzień – tłumaczy właściciel Jakub Famuła. - Potrzebowaliśmy półtora miesiąca, aby ideę zmaterializować.

W sklepie można kupić przede wszystkim różne rodzaje kozich serów – od wędzonych, przez podpuszczkowe, po smakowe z ziołami, przyprawami, orzechami, ziarnami, a także jogurty kozie i codzienne świeże kozie mleko.

- Ofertę uzupełniamy o produkty znajomych rolników, stąd nazwa „Kozi Dar i Rolnicy z Okolicy” – wyjaśnia Jakub Famuła.

Poza produktami z koziego mleka, są: swojskie jajka, wyroby z karpia z Gospodarstwa Markowe spod Wołczyna (np. wypiekane pasztety czy paprykarze), warzywa, kiszonki i przetwory warzywne z Zielonego Gospodarstwa z Krzywiczyn, ręcznie mieszane przyprawy ziołowe bez soli i glutaminianu sodu od rolników spod Kłobucka, miody z lokalnych pasiek, produkty z Lawendowego Zacisza z Biadacza, drób i wołowina z miejscowych hodowli, przetwory z dziczyzny, a także swojskie wyroby z wieprzowiny (szynki, kiełbasy, pasztety) i mąka z Uszyc.

- Wszystko, co tu sprzedajemy, to rzemieślnicza praca ludzi, którzy są pasjonatami swojego fachu i uważają, że jakość jest ważniejsza od ilości – mówi Jakub Famuła. - Dzięki temu wychodzi im to naprawdę dobrze.

Asortyment sklepu jest cały czas wzbogacany.

- Ostatnio w sprzedaży pojawiła się mąka z małego rzemieślniczego młyna w Krasnej Górze, która powstaje ze zbóż uprawiany w okolicy – wyjaśnia Jakub Famuła. – Młyn ten wytwarza na przykład mąkę z płaskurki, czyli starej odmiany pszenicy, która znana była już w starożytności. Mąka z płaskurki jest zdrowsza, gdyż zawiera więcej błonnika od tej powstałej tradycyjnej pszenicy.

Natomiast niebawem na półkach pojawią się również wina z opolskich winnic.

- Sklep funkcjonuje do dwóch tygodni i muszę powiedzieć, że na brak klientów nie narzekamy. Ludzie są wdzięczni, że dostarczamy im superprodukt o najwyższej jakości i wiadomym pochodzeniu, i że nie muszą sami na własną rękę go szukać – mówi Jakub Famuła. – A my się cieszymy, że jest zainteresowanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rolnicy postawili na współpracę. Otworzyli sklep z własnymi produktami w Kluczborku. To wyjątkowa inicjatywa - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto