Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pomagają i chronią środowisko. Serca na plastikowe nakrętki zapełniają się w ekspresowym tempie. Podobnie jest w całym powiecie

Marcin Żukowski
Kosze w kształcie serca na plastikowe nakrętki od kilku lat zdobią nasze otoczenie. Ta prosta forma pomocy cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno w miastach, jak i na wsiach.
Kosze w kształcie serca na plastikowe nakrętki od kilku lat zdobią nasze otoczenie. Ta prosta forma pomocy cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno w miastach, jak i na wsiach. Marcin Żukowski
Od kilku lat w przestrzeni publicznej widujemy kosze w kształcie serc, do których zbierane są plastikowe nakrętki. Zebrany surowiec jest sprzedawany i ponownie wykorzystany, a uzyskane pieniądze trafiają na cele charytatywne. To z jednej strony pomoc potrzebującym, ale również troska o środowisko. Mimo upływu czasu zainteresowanie taką formą pomocy nie słabnie.

W wielu domach odkładanie plastikowych nakrętek do osobnego pojemnika jest już dobrze zakorzenioną normą. Ludzie chcą pomagać, a zbieranie nakrętek daje tę możliwość. W taką pomoc można śmiało zaangażować najmłodszych.

Moje dzieci mają dużą frajdę z umieszczania zebranych nakrętek w serduszku - mówi pani Wioleta z Konradowa pod Głuchołazami. - To świetna okazja do wyrabiania dobrych nawyków i kształtowania wrażliwości dzieci, aby od najmłodszych lat pamiętały o drugim człowieku.

W Konradowie serce na nakrętki znajduje się przy kościele. Pieniądze zdobyte ze sprzedaży plastiku zasilają fundusz na rehabilitację Eweliny Burzańczyk - 21 latki cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce spastyczne czterokończynowe i epilepsję lekooporną. Na profilu FB sołectwa poinformowano, że zapełnienie pojemnika zajęło jedynie 10 dni .

Kochani!!! Dziękujemy !!! W ostatnią sobotę opróżniliśmy serduszko! Jestescie wspaniali. Wystarczyło 10 dni!
Odkręcamy i zbieramy dalej.

Podobne tempo zbiórki można zaobserwować w Nysie. Informowano o tym na FB Hali Nysa. Pojemnik na nakrętki jest ustawiony przy tym obiekcie sportowym.

Można śmiało powiedzieć, że wnętrze serca rośnie i rośnie z dnia na dzień, zaraz po opróżnieniu! Zebrane nakrętki trafiają na cele charytatywne, by pomóc chorym dzieciom.
Wspólne działania przyczyniają się do błyskawicznego napełnienia pojemnika na plastikowe nakrętki, a jego kształt niesie ze sobą nie tylko symbol pomocy, ale w rzeczywisty sposób wspiera osoby potrzebujące
– czytamy na profilu na FB Hali Nysa.

Zbieranie nakrętek to popularna forma aktywizowania uczniów. O jednej z takich zbiórek informowała na swojej stronie szkoła w Jarnołtowie w Gminie Otmuchów.

Zbiórki w szkołach stanowią ważny element wychowania prospołecznego. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych. Tego typu akcje uwrażliwiają młodych ludzi na losy innych. Ponadto „pozytywnym skutkiem ubocznym” zbierania nakrętek jest wychowanie ekologiczne, a konkretnie – nauka segregacji odpadów.

Wybrane miejsca, gdzie ustawiono pojemniki na plastikowe nakrętki:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach,
  • Kościół w Konradowie,
  • Hala Nysa,
  • Urząd Miejski w Nysie
  • Urząd Miejski w Paczkowie
  • Urząd Miasta i Gminy w Otmuchowie
  • Zespół Szkół w Skoroszycach
  • Korfantów
  • Ścinawa Mała

Kosze na plastikowe nakrętki znajdują się w wielu miejscach powiatu nyskiego. Widząc ogromne zaangażowanie ludzi nie pozostaje nic innego, jak kibicować tworzeniu kolejnych punktów do zbierania nakrętek.

emisja bez ograniczeń wiekowychprzemoc
Wideo

Strefa Biznesu: Jak wygląda życie na Ukrainie 2 lata od wybuchu wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nysa.naszemiasto.pl Nasze Miasto